יוגה ואני – הסיפור שלי

לפני שש שנים גיליתי שיש לי אחראיות על החיים שלי. לא כסלוגן או קלישאה. ממש הבנתי, אחרי מסע ממושך, שכל הפעולות שעשיתי עד אותו יום, הביאו אותי להיות בדיוק במקום שבו הייתי

בגיל 26, במקום להיות מלאה באנרגיות, בשמחה ובמוטיבציה, פשוט הרגשתי רע. פיזית ונפשית.
ברמה הפיזית סבלתי מחוסר איזון הורמונלי, ממיגרנות בלתי פוסקות, מתחושת חולשה ומבטן נפוחה באופן תמידי! למרות שראית
שמסביבי אנשים לא סובלים כמוני.. הייתי בטוחה שככה מרגיש לחיות!
ברמה הנפשית סבלתי מאנרגיה ירודה, מצב רוח לא טוב ועוד..
האינפוט היומי שלי היה מורכב מארוחות ג’אנק, מזיקים נוספים ולקיחת כדורים נגד מיגרנה באופן קבוע.
עד שיום אחד המצב היה פשוט בלתי נסבל עבורי והחלטתי שאני חייבת שינוי.
התחלתי בצעד הראשון- נטורופטית. לאט ובזהירות, על ידי ניסוי וטעיה גילינו אילו דברים גורמים לי להרגיש בצורה הזאת ובתהליך משותף הורדנו דברים מהתפריט שלי והכנסנו חדשים.
במקביל לתהליך שעברתי עם הנטורופטית, התחלתי לתרגל יוגה בבית, עם סרטונים. לא ידעתי מה זה יוגה אבל ידעתי שהתרגול מושך אותי ושהוא מתחיל לעשות לי טוב.
השינויים שעשיתי באורח החיים- שינוי בתזונה והכנסת תנועה התחילו להשפיע- הרגשתי שאני מתחזקת פיזית ותחושת החיוניות עלתה.
אחרי שנתיים של מגורים בברצלונה, המקום שהיווה בעבורי את תחילת המסע לאחראיות, טסתי לבדי למסע של שנה וחודשיים למזרח כדי להבין יותר.
היה בי דחף עז להבין את התודעה האנושית- מה גורם לנו לפעול בצורה בה אנחנו פועלים ומה גורם לנו סבל. גיליתי שאפשר להשקיט את התודעה שלא נחה לרגע והכי מדהים שאפשר לחוש אושר שאינו תלוי בשום גורם חיצוני (אושר מסוג אחר ולא כזה שלימדו אותנו שמרגישים רק אם כך וכך קורה..).
המסע שלי הוביל אותי לתאילנד, הודו, נפאל וסרי לנקה- בהן שהיתי במנזרים, אשראמים, תירגלתי אינסוף מדיטציות, השתתפתי ברטריטים, בסדנאות שתיקה ובלימודי יוגה אינטנסיביים של שלושה חודשים במומביי.
החלטתי- אני חוזרת לארץ ומעבירה הלאה את הידע הזה לכל מי שמבקש!
חזרתי הישר לגליל היפיפה, בלי תוכנית, הייתי יושבת שעות על הנחל ובתוכי תחושה שאני סומכת על הדרך ומה שהיא תביא איתה. כשהמשפט הבא מלווה ומנחה אותי-
”IF YOU KNOW THE WHAT, YOU WILL FIND THE HOW“
בהמשך הדרך, התחלתי להעביר שיעורי יוגה ומדיטציה בגליל.
היוגה מדברת במונחים הוליסטיים, האדם כשלם. אי אפשר לדאוג ולטפח אספקט אחד בחיים ולהזניח את השאר.
התובנה הזאת הביאה אותי ללימודי יוגה טיפולית (ת”א) בהתמחות בעמוד שידרה וללימודים תלת שנתיים של יוגה תרפיה, פילוסופיה יוגית ומדיטציה (נטף).
במקביל, אני ממשיכה ללמוד ולהתפתח בלי הפסקה בכדי שאוכל להעביר את הידע וללמד בצורה הוליסטית ומדויקת.

היום, אני מעבירה שיעורי יוגה ומדיטציה קבוצתיים, שיעורי יוגה טיפולית וטיפולים פרטניים לבעיות וכאבים בגב (לפי שיטת גולדמן). מעבירה רטריטים של יוגה וטיפוס צוקים ברחבי הארץ יחד עם בן זוגי. אני אוהבת את מה שאני עושה ועושה את זה מתוך תשוקה אדירה למקצוע ולרצון לראות אנשים משגשגים וחיים את מלוא הפוטנציאל שלהם, חיים מלאי סיפוק.

מדי בוקר אני מתרגלת בעצמי את מה שאני מאמינה בו ופעולת לפיו- תרגול תומך לגוף ולהכרה. זאת מתוך אמונה שנבראנו בתוך מכונה מופלאה- הגוף וההכרה שלנו והם ישרתו אותנו בצורה הטובה ביותר, כפי שתוכננו לעשות, אם לא נפריע לתפקודם התקין. זו האחריות שלנו לתמוך בהם ולתת להם את התנאים המתאימים לקיומו של גוף בריא וחזק ותודעה נקייה- במטרה, לבסוף, להגשים את הפוטנציאל האנושי שלנו בעולם.

%d bloggers like this: